Wentylator TK1 i TK2


Wzrost produkcji w gorące dni do 25%


 • Chcesz poznać sposób na zwiększenie efektów produkcji w gorące dni nawet o 25%?
 • Jak osiągnąć tak dobry wynik zachowując szybki zwrot z inwestycji?
 • Czytaj dalej - wszystkiego dowiesz się na tej stronie…

  Zastosowanie TK1 i TK2
 •  obory, cielętniki, krowy zasuszone
 •  kurniki
 •  chlewnie
 •  magazyny zbożowe
 •  suszarnie
 •  budynki z opasami, wentylacja na wystawach zwierząt


Jest lato. Żar leje się z nieba.
Na zewnątrz ponad 30 stopni Celsjusza, a w budynkach gospodarczych jeszcze więcej. Powietrze jest tak ciężkie, że wydaje się jakby można było kroić je nożem…
W takich sytuacjach, zarówno dla ludzi jak i zwierząt, podmuch świeżego, lekkiego powietrza jest bezcenny.
Taki efekt uzyskasz dzięki wentylatorom TK1 i TK2.

Postaw na skuteczną wentylację i uniknij problemów:

- wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na zdrowie zwierząt. Zapewnij im komfortowe warunki, a uzyskasz wiele korzyści,
- masz problem z malejącą produkcją w upalne dni? Zapomnij o stratach dzięki wentylacji “uszytej na miarę”,
- niska jakość płodów rolnych, spowodowana wysoka temperaturą i brakiem wentylacji? Przechowuj towar w optymalnych warunkach i zapomnij o pogorszeniu ich jakości, związanej z upałem,
- nikt nie lubi pracować w upale - obniż temperaturę, zwiększ komfort pracy i wydajność w Twoich obiektach.

Wentylator TK1 i TK2 gwarantuje mocny strumień powietrza przy niskim zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

Przy odpowiednio dobranej i właściwie zaprojektowanej wentylacji, wzrost produkcji dochodzi nawet do 25%, a to oznacza szybki zwrot z inwestycji i widoczne gołym okiem korzyści na następne lata.

Najlepszym potwierdzeniem są słowa jednego z naszych Klientów:

“Dzięki kompleksowej wentylacji TK Energia polepszyła się zdrowotność krów i sprzedaję więcej mleka o lepszych parametrach w ciepłych okresach. (...) Systematycznie uzupełniam stan wentylatorów, ponieważ przynoszą mi wymierne korzyści. W ciepłych miesiącach, po zamontowaniu wentylatorów oddaję więcej mleka niż w analogicznym okresie w poprzednich latach. Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy, że wentylacja na fermie wysoko wydajnych krów jest tak istotna. Dodam jeszcze, że wentylacja na mojej fermie zwróciła się w ciągu jednego roku.” Pan Smiech, właściciel stada 100 krów mlecznych.

Wentylator pionowy lub inaczej mieszacz powietrza ma prostą konstrukcję i dużą wydajność. Zbudowany jest z ocynkowanej, kwadratowej obudowy, silnika elektrycznego i śmigła wykonanego ze specjalnie tłoczonej stali nierdzewnej.

Konstrukcja wentylatora zapewnia dużą wytrzymałość wentylatora, co jest niezbędne przy dużych prędkościach śmigła. Łopaty wentylatora otrzymały specjalne przetłoczenia, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i mogą przetłaczać duże ilości powietrza bez obawy o zniekształcenie czy złamanie.

Wentylator dzięki swej budowie jest lekki ale bardzo wytrzymały - nie obciążamy niepotrzebnie stropu i nie musimy wykonywać drogich i skomplikowanych mocowań, a jednocześnie mamy solidny sprzęt na lata.

Pamiętamy również o bezpieczeństwie! Mieszacz, z obydwu stron, zabezpieczony jest siatką, aby nic nie dostało się w zasięg obracających się śmigieł.

Wszystkie powyższe cechy tych urządzeń, pozwalają maksymalnie ograniczyć wszelkiego rodzaju awarie i serwisy, które, jak wiadomo mogłyby być uciążliwe dla Klientów - szczególnie w okresie letnim.

Możesz teraz spytać: a co jeśli będę miał problem z Waszym sprzętem?

Odpowiedź jest prosta - od ręki zajmujemy się sprawą, diagnozujemy usterkę i wysyłamy nowe części bezpośrednio na adres Twojego gospodarstwa, by jak najszybciej przywrócić system do pełnej sprawności.
Czuwają nad tym nasi wyszkoleni serwisanci (nie ma tutaj przypadkowych osób bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności).

Dlaczego Wentylator TK1 i TK2?

 • Najszybciej zwracająca się inwestycja w hodowli to zakup wentylatorów TK1 i TK2
 • Inwestycja w mieszacz powietrza TK1 i TK2 zwraca się nawet w ciągu kilku miesięcy. (W zależności od charakteru i wielkości inwestycji i gospodarstwa.)
 • Wentylacja powoduje wzrost produkcji nawet do 25% w okresach letnich.
 • Więcej świeżego powietrza to większy komfort pracy, co daje wzrost wydajność.
 • Wysokowydajne zwierzęta wymagają bardzo dużych ilości tlenu dla intensywnych procesów metabolicznych.
 • Poprawa jakości powietrza ogranicza presję chorób.
 • System wentylacji ogranicza rozwój szkodliwych grzybów poprzez osuszanie powietrza.
 • Wywołuje pożądany, okrężny ruch powietrza w budynkach (powietrze krąży w koło w obiekcie) lub powoduje przeciąg, przez co wielokrotnie wymienia powietrze.
 • Wentylatory TK1 i TK2 mają szerokie zastosowanie-jako wentylatory wyciągowe (żaluzja), nadmuchowe (czerpnia) i mieszacze powietrza - jeden typ, wiele możliwości.

Co cechuje wentylatory TK1 i TK2?

 • Wydajność. Mieszacz powietrza TK1 i TK2 przetłaczają dużą masę powietrza, przy małym zapotrzebowaniu na energię, dzięki czemu osiągniesz odpowiedni efekty, przy minimalnych kosztach eksploatacji.
 • Szybki zwrot z inwestycji. Inwestycja w wentylatory zwraca się w ciągu kilku – kilkunastu miesięcy. Po tym okresie zostaje czysty zysk.
 • Łatwość montażu. Każdy wentylator TK1 i TK2 posiada uszy montażowe oraz lekką i poręczną konstrukcję, umożliwiającą łatwy i tani montaż, co również wpływa na szybszy zwrot z inwestycji.
 • Wytrzymałość. Konstrukcja została zaprojektowana tak, aby zapobiec drganiom i zapewnić długą żywotność wentylatora, nawet w ekstremalnych warunkach. Ciesz się swoim systemem wentylacji bez niepotrzebnych serwisów. Nasze systemy działają bez problemu już od ponad 10 lat!
 • Długowieczność. Odpowiednio dobrane materiały – stal nierdzewna, odpowiedni ocynk, niezawodny silnik elektryczny – to wszystko gwarantuje wieloletnią, bezawaryjną pracę.
 • Uniwersalność. Wentylator do obory, kurnika, chlewni, magazynu, innych pomieszczeń inwentarskich, magazynowych, pomieszczeń gdzie pracują ludzie, suszarnie = wszędzie tam sprawdzi się TK1 i TK2.
 • Adaptacyjność. Mieszacz powietrza może być stosowany osobno lub jako część istniejącego systemu wentylacji.
 • Systemowość. Wentylator może zostać rozbudowany o szereg urządzeń (regulator obrotów, falownik, termostat, włącznik/wyłącznik czasowy, moduł SMS itp.). Poziom rozbudowania systemu zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. My zajmiemy się resztą.
 • Odporność. Wysokiej jakości stal ocynkowana, przetłaczane śmigła wykonane ze stali nierdzewnej - kolejne składniki wpływające na Twój spokój na lata.
 • Przetestowane. Przetestowane w najcięższych warunkach, w niskich i wysokich temperaturach (-10 do +50 oC). Nie kupujesz kota w worku!

Dlaczego warto nam zaufać?

W TK Energia wykonaliśmy już ponad kilkaset systemów wentylacji dla naszych Klientów. Na podstronie z opiniami możesz przeczytać jak przebiegał cały proces i czy podjęte przez nich inwestycje zwróciły się w oczekiwanym terminie.

Stawiamy przede wszystkim na odpowiednie doradztwo - nie pozostawiamy Cię bez odpowiedzi na ważne pytania i dobieramy sprzęt do potrzeb danego gospodarstwa. Każdy z naszych Klientów może liczyć na wsparcie ze strony indywidualnego doradcy, który zna Twoje problemy i potrzeby, więc nie musisz przy każdym kontakcie tłumaczyć nowej osobie wszystkiego od początku.

Nie zajmujemy się tym od wczoraj. Nasze realizacje znajdziesz między innymi na tej stronie.

 


Dane techniczne

Model Wymiary Waga Śr. śmigieł Pręd. obr. śmigła Obr. silnika Wydajność Ciśnienie Głośność Moc Napięcie
TK 1 138x138x42 cm 57 kg 125 cm 630 RPM 1400 44000 m3/h 65 <65db 1,1 kW 380 V
TK 2 90x90x32 cm 37 kg 75 cm 439 RPM 1400 28000 m3/h 56 <65db 0,55 kW 380 V

Wykres wydajności

tkenergia