Wentylatory poziome HVLS TK Heli


Potężna wydajność i energooszczędność w produkcji mleka


 • Wentylator TK Heli jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń wentylacyjnych.
 • Zwiększ produkcję w swoim gospodarstwie nawet o 25% dzięki sprawdzonemu systemowi wentylacji!

  Zastosowanie wentylatora TK Heli
 •  obory, hale udojowe, krowy zasuszone,

Wszystkie podzespoły TK Heli zostały zaprojektowane tak, aby w bezpieczny i efektywny sposób wentylować obory i pomieszczenia inwentarskie.

Wysokowydajne stada krów mlecznych potrzebują najlepszej, najbardziej wydajnej wentylacji. Najbardziej komfortowymi warunkami dla krów są temperatury w zakresie 1-210C. Dzięki TK Heli zapewnisz zwierzętom optymalne warunki.

Nowoczesne hodowle zasługują na nowoczesne wentylatory, dzięki którym uzyskasz optymalną wydajność. Pomoże Ci w tym najbardziej zaawansowany wentylator - TK Heli.

Zobacz TK Heli w akcji!


 

Postaw na skuteczną wentylację i uniknij problemów

 • Temperatury powyżej 21opowodują szereg problemów, w tym poważny spadek produkcji mleka. Inwestycja w wentylatory TK Heli, pozwoli Ci zapomnieć o obniżonej wydajności w okresie letnim!
 • Masz problem ze zdrowotnością stada, zmniejszonym poborem paszy, zwiększonym poborem wody, utajonymi rujami itp. w upalne dni? Wentylatory TK Heli rozwiążą te problemy.
 • Obawiasz się zwiększonego poboru prądu? Wentylator TK Heli jest urządzeniem o największej wydajności, w relacji do poboru energii elektrycznej – np. TK Heli 7,3 metra ma wydajność aż 780 000 m3/h(!), przy zapotrzebowaniu na energię elektryczną na poziomie zaledwie 1,5 kW (!)
 • Zastanawiasz się czy inwestycja się opłaci? Zwrot z inwestycji możesz uzyskać w ciągu zaledwie kilku miesięcy.
 • Zbyt duży poziom hałasu w obiektach inwentarskich? TK Heli są super-ciche. Podczas pracy urządzenia słychać jedynie cichy ruch tłoczonego powietrza.
 • Obawiasz się problemów z dostępnością części zamiennych? Pomimo nowoczesnej konstrukcji i wysokiej jakości elementów wentylatora, najważniejsze elementy, czyli silnik i falownik są łatwo dostępne i proste w naprawie.

 

TK Heli symulacja ruchu powietrza dla systemu dwu- i jednorzędowego


 

Wentylator HVLS TK Heli zbudowany jest z najlepszych podzespołów


 

Opinia naszego Klienta

Przede wszystkim bezpieczeństwo!

Wszystkie elementy zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo przebywającym w obiekcie ludziom i zwierzętom. Dodatkowe elementy zabezpieczające są ujęte w wyposażeniu wentylatora TK Heli.

Możesz teraz spytać: a co jeśli będę miał problem z Waszym sprzętem?

TK Heli jest urządzeniem stosunkowo nowym, ale zdołaliśmy już przekonać wielu Klientów do tego rozwiązania, dzięki czemu zdobyliśmy niezbędną wiedzę i doświadczenie, aby służyć radą i sprawnym serwisem.

W sezonie, Państwa opiekun, w przypadku problemów pomoże w szybki sposób zdiagnozować usterkę. Podczas rozmowy telefonicznej doradzi, jak najszybciej przywrócić wentylację do pełnej sprawności.

Jeżeli będą potrzebne części zamienne – zawsze posiadamy je "na półce" – wysyłamy je natychmiast, tego samego lub następnego dnia roboczego. Współpracujemy z kilkoma firmami kurierskimi, aby w sezonie jak najszybciej dostarczyć niezbędne części i ponownie wprowadzić "więcej oddechu" w Twoich obiektach.

Dlaczego Wentylator TK Heli?

 • Wentylator TK Heli daje więcej świeżego powietrza, a to zapewnia większy komfort zwierzętom, co przekłada się na wzrost wydajności produkcji nawet do 25%!
 • Inwestycja najczęściej zwraca się w ciągu kilku miesięcy. (W zależności od charakteru i wielkości inwestycji i gospodarstwa.)
 • Ekstremalnie wydajny - do 780 000 m3/h.
 • Bardzo cichy <60 dB.
 • Energooszczędny silnik (1,1kW-1,5kW – w zależności od wersji) – 520 m3/W/h.
 • Nowoczesna konstrukcja z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań i najlepszych podzespołów sprawdzonych firm (silnik LENZE lub NORD, elementy elektryczne firmy EATON, falownik Danfoss, Bosch Rexroth).
 • Bezobsługowe użytkowanie wentylatora TK Heli oraz prosta konstrukcja, która gwarantuje długą, bezawaryjną pracę.
 • Poprawa jakości powietrza zapewnia odpowiedni mikroklimat, ogranicza presję chorób, usuwa szkodliwe powietrze (amoniak).
 • Osuszanie powietrza i ściółki, hamuje rozwój szkodliwych grzybów.
 • Łatwy w montażu – zapewniamy kompleksowy montaż systemu.

Co cechuje wentylatory TK Heli

 • Wydajność. Dzięki dużej średnicy, wentylator posiada wysoką wydajność - do 780 000 m3/h.
 • Szybki zwrot inwestycji. Inwestycja w wentylatory zwraca się w ciągu kilku – kilkunastu miesięcy. Po tym okresie zostaje czysty zysk.
 • Energooszczędny Mocny silnik (NORD) o małej mocy (1,5 kW) i wysokiej sprawności (powyżej 90%).
 • Wytrzymałość. Duża średnica śmigieł (do 7,3 metra) sprawia, że występują duże przeciążenia, dlatego do konstrukcji wentylatora TK Heli, zastosowane zostały bardzo wytrzymałe materiały.
 • Długowieczność. Materiały tworzące konstrukcję wentylatora –aluminium, niezawodny silnik elektryczny, odpowiedniej grubości stal itp. – to wszystko gwarantuje wieloletnią bezawaryjną pracę.
 • Systemowość. Wentylator może zostać wyposażony w termostat (opcja), czujnik temperatury (opcja), moduł SMS (opcja). Wybierz konfigurację najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
 • Przetestowane. Naszymi Klientami są duże fermy bydła mlecznego oraz mniejsze gospodarstwa. Z roku na rok przybywa nam zadowolonych Klientów, a największą satysfakcją dla nas są polecania naszych produktów.

Dlaczego warto nam zaufać?

Wentylatory TK Heli zostały wybrane przez naszych Klientów w kraju i za granicą. Cieszą się one dużym uznaniem, o czym najlepiej świadczą opinie Klientów i nasze realizacje.

Wielu nowych Klientów dzwoni do nas z polecania, ponieważ skutecznie rozwiązaliśmy problemy z wentylacją w gospodarstwach ich znajomych lub w zaprzyjaźnionych firmach.

Nasi doradcy posiadają najnowszą wiedzę oraz doświadczenie w doborze urządzeń, aby skutecznie rozwiązywać Wasze problemy związane z wentylacją. Ciągle podnosimy swoją wiedzę poprzez szkolenia, uczestnictwo w targach i co najważniejsze - rozmowy i spotkania z hodowcami.

Każdy z naszych Klientów może liczyć na wsparcie ze strony indywidualnego doradcy, który zna Twoje problemy i potrzeby, więc nie musisz przy każdym kontakcie tłumaczyć nowej osobie wszystkiego od początku.

Serwis posprzedażowy jest jednym z naszych ważnych atutów, o czym często wspominają Ci, którzy nam zaufali i kupili nasze wentylatory. Jesteśmy firmą z tradycją i doświadczeniem (w naszym zespole jest lekarz weterynarii i hodowca) i wieloma świetnymi realizacjami.


 
 


Dane techniczne wentylatorów TK Heli

Model Wymiary Moc Napięcie RPM Wyd. m3/h Pow. wentyl. Max wentyl. śr. Opt. wys. mont. Waga Db A2m
TK Heli 2.4 2,4 m 1,5 kW NORD 400 V 55 390 000 700 m2 9 m 4-6 m 125 kg >55
TK Heli 3.6 3,6 m 1,5 kW NORD 400 V 55 516 000 800 m2 13,5 m 4-6 m 136 kg >53
TK Heli 4.9 4,9 m 1,5 kW NORD 400 V 50 600 000 1000 m2 18 m 4,5-8 m 140 kg >51
TK Heli 6.1 6,1 m 1,5 kW NORD 400 V 50 690 000 1100 m2 22,5 m 4,5-9 m 145 kg >50
TK Heli 7.3 7,3 m 1,5 kW NORD 400 V 50 780 000 1300 m2 27 m 4,5-9 m 155 kg >48