Szafy sterownicze i elektryczne


Systemy sterowania i automatyzacji procesów w przemyśle


 • Szafy sterownicze i elektryczne firmy TK Energia ułatwiają i usprawniają procesy produkcyjne oraz pracę urządzeń.
 • Wprowadź do swojej firmy technologię XXI wieku dzięki automatyzacji.
  XXI wiek w Twoim biznesie!
 • Pomogą Ci w tym “uszyte na miarę” systemy sterowania i automatyki TK Energia.

  Zastosowanie szaf sterowniczych
 •  przemysł
 •  sterowanie w procesach produkcyjnych

Automatyzacja procesów pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze oraz ograniczyć ryzyko błędów i zaniedbań ludzkich. Szafy sterownicze czynią pracę bardziej wydajną, a w najbardziej zaawansowanych systemach pozwalają zastąpić człowieka - a jak doskonale wiesz, obecnie coraz trudniej o dobrego pracownika.

Wprowadzenie przemyślanych systemów sterowania i automatyzacji to inwestycja, która generuje wymierne korzyści od pierwszego dnia po jej wdrożeniu do procesów Twojej firmy.

Systemy sterujące są wykonane zgodnie z projektem dostarczonym przez Klienta lub dostosowane do jego potrzeb na podstawie wytycznych i dostarczane wraz z projektem – Klient informuje czego oczekuje, a my dostarczamy odpowiednio wykonaną szafę sterowniczą lub elektryczną..

Nasze rozwiązania sprawdzą się w każdej branży, w której wykorzystywane są maszyny i urządzenia elektryczne oraz tam, gdzie optymalizacja procesów ma kluczowe znaczenie.

Wieloletnie doświadczenie i hektolitry kawy wypitej podczas rozmów z Klientami pozwalają nam mieć pewność, że stworzymy dla Ciebie rozwiązania, które w krótkim czasie zwiększą wydajność w Twojej firmie i poprawią komfort pracy.


 

Dlaczego warto zainwestować w szafy sterownicze i automatyzację?

 • Proste czynności zabierające czas i wymagające uwagi mogą być wykonane automatycznie – np. włączanie wentylacji, sterowanie obrotami, włączanie urządzeń o odpowiedniej porze itd.
 • Możliwość sterowania urządzeniami na odległość (sterowanie za pomocą smartfona, tabletu lub komputera).
 • Możliwość monitorowania procesów technologicznych z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu.
 • Możliwość tworzenia systemów sterujących poszczególnymi urządzeniami na fermie lub jednego wspólnego systemu - to wszystko dostosowane do charakterystyki Twojego przedsiębiorstwa.
Automatyzacja gospodarki to proces, przez który przechodzi większość krajów na dorobku, które chcą dogonić najbardziej rozwinięte gospodarki świata. Na znaczeniu tracą bowiem te gałęzie przemysłu, w których najważniejsze są niskie koszty produkcji (zwłaszcza koszty pracy), a ich miejsce coraz częściej zajmują sektory wymagające większej automatyzacji procesów produkcyjnych.
Wojciech Traczyk, magazynprzemyslowy.pl

Co cechuje nasze szafy sterownicze i systemy automatyzacji?

 • Mobilność. Szef lub manager może monitorować pracę urządzeń oraz nimi sterować.
 • Indywidualność. Szafy sterownicze poszywane są do potrzeb Klienta i urządzeń mających wejść w skład systemu.
 • Elastyczność. Możemy wykonać wersję ekonomiczne na bazie sprawdzonych podzespołów lub wersję premium na bazie najbardziej renomowanych firm na świecie.
 • Precyzja. Elektronika pozwala co do sekundy sterować urządzeniami. Wprowadź procesy w swojej firmie na wyższy poziom precyzji.
 • Łatwy montaż. Szafy sterownicze są dostarczane do Klienta zaprogramowane i gotowe do pracy.
 • Trwałość. Nasze systemu są wykonane z wysokiej klasy podzespołów elektrycznych i elektronicznych dostosowanych do pracy w ciężkich warunkach. Szafy sterownicze TK Energia są produkowane na bazie podzespołów renomowanych firm: Danfoss, Eaton, LG, Siemens, Lenze, NORD, i.in.
 • Uniwersalność. Nasze systemy są kompatybilne z większością urządzeń lub istniejących rozwiązań.
 • Długowieczność. Przy odpowiednim użytkowaniu, serwisowaniu i konserwacji urządzenia pracują bezawaryjnie latami.
 • Uniwersalność. Szafy sterownicze mają zastosowanie w każdej nowoczesnej firmie przemysłowej.

Możesz teraz zapytać: a co jeśli będę miał problem z Waszym sprzętem?

Bez obaw! W przypadku problemów Państwa indywidualny opiekun pomoże w szybki sposób zdiagnozować usterkę. Podczas rozmowy telefonicznej doradzi jak najszybciej przywrócić system do pełnej sprawności.
Jeżeli będą potrzebne części zamienne – zawsze posiadamy je "na półce" – wysyłamy je natychmiast - tego samego lub następnego dnia roboczego. Współpracujemy z kilkoma firmami kurierskimi, aby w sezonie jak najszybciej dostarczyć niezbędne części i naprawić usterkę.


Dlaczego warto nam zaufać

Stawiamy na rozwój.
Nasi doradcy posiadają najnowszą wiedzę oraz doświadczenie w doborze systemów, aby skutecznie rozwiązywać Wasze problemy. Ciągle podnosimy swoją wiedzę poprzez szkolenia, uczestnictwo w targach i co najważniejsze - rozmowy i spotkania z przedsiębiorcami.
Dobry kontakt to podstawa. Każdy z naszych Klientów może liczyć na wsparcie ze strony indywidualnego doradcy, który zna Twoje problemy i potrzeby, więc nie musisz przy każdym kontakcie tłumaczyć nowej osobie wszystkiego od początku.
Serwis posprzedażowy jest jednym z naszych ważnych atutów, o czym często wspominają Ci, którzy nam zaufali i kupili nasze wentylatory.
Jesteśmy firmą z tradycją i doświadczeniem (w naszym zespole jest lekarz weterynarii i hodowca) i wieloma świetnymi realizacjami.