Wentylator TK1 i TK2


Podnieś efektywność produkcji i komfort pracy


 • Szukasz sposobu na:
 • Zwiększenie wydajności produkcji w upalne dni?
 • Polepszenie warunków pracy i zadowolenia pracowników?
 • Dostarczenie dużej ilości powietrza do obiektu?
 • Szybkie i efektywne odprowadzanie ciepła?
 • Poznaj nowoczesne wentylatory TK1 i TK2

  Zastosowanie TK1 i TK2
 •  fabryki i hale montażowe
 •  przemysł spożywczy
 •  magazyny
 •  suszarnie (gipsu, bet)
 •  warsztaty samochodowe
 •  kopalnie BitCoin i serwerownie

Postaw na skuteczną wentylację i uniknij problemów:

- wysokie temperatury mają niekorzystny wpływ na ludzi i zmniejszają wydajność pracy. Zapewnij swoim pracownikom komfortowe warunki, a uzyskasz konkretne korzyści - lepsze wyniki produkcji oraz większe zadowolenie pracowników,
- wentylatory TK1 i TK2 przyspieszą proces produkcyjny schładzając stygnące produkty,
- ciężki klimat oraz szkodliwe powietrze na hali produkcyjnej jest wynikiem stagnacji powietrza - wentylator TK1 i TK2 w szybko wymieszają powietrze i zapewnią cyrkulację,
- akcesoria dodatkowe pozwalają na wykorzystanie naszych wentylatorów, praktycznie w każdych warunkach i w każdej branży,
- zbyt wysokie temperatury negatywnie wpływają na pracę całych maszyn lub poszczególnych urządzeń. Za pomocą naszych wentylatorów w łatwy i szybki sposób odprowadzisz nadmiar ciepła,
- w pomieszczeniach, gdzie znajdują się urządzenia elektryczne generujące ciepło (np. serwery, komputery) dzięki wentylatorom TK1 i TK2 wywołasz kontrolowany przeciąg, który poprawi pracę urządzeń i wydłuży ich żywotność.

Najlepszym potwierdzeniem są słowa jednego z naszych Klientów:
“Dzięki kompleksowej wentylacji TK Energia polepszyła się zdrowotność krów i sprzedaję więcej mleka o lepszych parametrach w ciepłych okresach. (...) Systematycznie uzupełniam stan wentylatorów, ponieważ przynoszą mi wymierne korzyści. W ciepłych miesiącach, po zamontowaniu wentylatorów oddaję więcej mleka niż w analogicznym okresie w poprzednich latach. Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy, że wentylacja na fermie wysoko wydajnych krów jest tak istotna. Dodam jeszcze, że wentylacja na mojej fermie zwróciła się w ciągu jednego roku.” Pan Smiech, właściciel stada 100 krów mlecznych.

Wentylatory TK1 i TK2 dzięki swojej przemyślanej budowie są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, w tym w fabrykach automotive, halach montażowych i serwisowych, magazynach, zakładach produkcyjnych, centrach logistycznych, kopalniach kryptowalut, czy serwerowniach.
Duża ilość akcesoriów do wentylatorów pozwala na wykorzystanie ich w zależności od potrzeby danego przedsiębiorstwa.

Przykładem, który zobrazuje wachlarz możliwości wentylatora jest film przedstawiający wentylator TK2 90x90 w fabryce kotłów oraz ogrzewaczy w ścianie hali montażowej.
Dzięki elementowi montażowemu nasz wentylator może służyć jako nawiewny lub wywiewny:


Odpowiednio dobrane wentylatory poprawiają komfort pracy, a co za tym idzie wzrost produkcji , co oznacza szybki zwrot z inwestycji i widoczne gołym okiem korzyści na następne lata przy minimalnych kosztach eksploatacji - wentylator TK1 i TK2 gwarantuje mocny strumień powietrza przy niskim zapotrzebowaniu na energię elektryczną, dzięki zastosowaniu energooszczędnego silnika.

Wentylator pionowy lub inaczej mieszacz powietrza ma prostą konstrukcję i dużą wydajność. Zbudowany jest z ocynkowanej, kwadratowej obudowy, silnika elektrycznego i śmigła wykonanego ze specjalnie tłoczonej stali nierdzewnej, co wpływa na pewność wykonania.

Konstrukcja wentylatora zapewnia dużą wytrzymałość wentylatora, co jest niezbędne przy dużych prędkościach śmigła. Łopaty wentylatora otrzymały specjalne przetłoczenia dzięki czemu mogą przetłaczać duże ilości powietrza bez obawy o zniekształcenie czy złamanie.

Pomimo solidnego wykonania, dzięki specjalnej budowie wentylator pozostał lekki - nie obciążamy niepotrzebnie stropu i nie musimy wykonywać drogich i skomplikowanych mocowań.

Pamiętamy również o bezpieczeństwie!
Mieszacz z obydwu stron zabezpieczony jest siatką, aby nic nie dostało się w zasięg obracających się śmigieł.

Wszystkie powyższe cechy tych urządzeń pozwalają maksymalnie ograniczyć wszelkiego rodzaju awarie i serwisy, które jak wiadomo mogłyby być uciążliwe dla Klientów - szczególnie w okresie letnim.

Możesz teraz spytać: a co jeśli będę miał problem z Waszym sprzętem?

Odpowiedź jest prosta - od ręki zajmujemy się sprawą, diagnozujemy usterkę i wysyłamy nowe części bezpośrednio na adres Twojego gospodarstwa, by jak najszybciej przywrócić system do pełnej sprawności.
Czuwają nad tym nasi wyszkoleni serwisanci (nie ma tutaj przypadkowych osób bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności).

Dlaczego warto wybrać Wentylator TK1 i TK2?

 • Inwestycja, którą zauważą i docenią pracownicy, co polepszy Twoją ocenę jako pracodawcy.
 • Więcej świeżego powietrza to większy komfort pracy, co przekłada się na wzrost wydajności.
 • W wielu przypadkach system wentylacji zastępuje drogą w użytkowaniu i instalacji klimatyzację.
 • Wspomaga procesy produkcyjne odprowadzając nadmiar ciepła - dłuższa żywotność urządzeń i komfort ich obsługi.
 • Intensywny strumień powietrza przyspiesza stygnięcie produktów, co skraca proces produkcyjny.
 • Wywołuje pożądany, okrężny ruch powietrza w budynkach (powietrze krąży w koło w obiekcie) lub powoduje przeciąg przez co wielokrotnie wymienia powietrze.
 • Wentylatory TK1 i TK2 mają szerokie zastosowanie - jako wentylatory wyciągowe (żaluzja), nadmuchowe (czerpnia) i mieszacze powietrza - jeden typ, wiele możliwości

Co cechuje wentylatory TK1 i TK2?

 • Wydajność. Mieszacz powietrza TK1 i TK2 przetłaczają dużą masę powietrza przy mały zapotrzebowaniu na energię, dzięki czemu osiągniesz odpowiedni efekty przy minimalnych kosztach eksploatacji.
 • Szybki zwrot z inwestycji. Inwestycja w wentylatory zwraca się w ciągu kilku – kilkunastu miesięcy. Koszt inwestycji i eksploatacji jest zdecydowanie niższy niż w przypadku klimatyzacji.
 • Łatwość montażu. Każdy wentylator TK1 i TK2 posiada uszy montażowe oraz lekką i poręczną konstrukcję umożliwiającą łatwy i tani montaż. Dodatkowe akcesoria ułatwiają i rozszerzają możliwości użytkowania wentylatora.
 • Wytrzymałość. Konstrukcja została zaprojektowana tak, aby zapobiec drganiom i zapewnić długą żywotność wentylatora - nawet w ekstremalnych warunkach. Ciesz się swoim systemem wentylacji bez niepotrzebnych serwisów. Nasze systemy działają bez problemu już od ponad 10 lat!
 • Długowieczność. Odpowiednio dobrane materiały – stal nierdzewna, odpowiedni ocynk, niezawodny silnik elektryczny – to wszystko gwarantuje wieloletnią bezawaryjną pracę.
 • Uniwersalność. Wentylator do fabryki, hali montażowej, suszarni, czy serwerowni - wszędzie tam sprawdzi się TK1 i TK2.
 • Adaptacyjność. Mieszacz powietrza może być stosowany osobno lub jako część istniejącego systemu wentylacji ze sterowaniem lub automatyką zaprojektowaną specjalnie dla Twoich potrzeb.
 • Systemowość. Wentylator może zostać rozbudowany o szereg urządzeń: regulator obrotów, falownik, termostat, włącznik/wyłącznik czasowy, moduł SMS itp.
 • Odporność. Wysokiej jakości stal ocynkowana, przetłaczane śmigła wykonane ze stali nierdzewnej - kolejne składniki wpływające na Twój spokój na lata.
 • Przetestowane. Przetestowane w najcięższych warunkach, w niskich i wysokich temperaturach (-10 do +50 oC). Nie kupujesz kota w worku!

Dlaczego warto nam zaufać?

W TK Energia wykonaliśmy już ponad kilkaset systemów wentylacji dla naszych Klientów. Na podstronie z opiniami możesz przeczytać jak przebiegał cały proces i czy podjęte przez nich inwestycje zwróciły się w oczekiwanym terminie.

Nie pozostawiamy Cię bez odpowiedzi na ważne pytania i dobieramy wentylatory i systemy do potrzeb danego obiektu. Każdy z naszych Klientów może liczyć na wsparcie ze strony indywidualnego doradcy, który zna Twoje problemy i potrzeby, więc nie musisz przy każdym kontakcie tłumaczyć nowej osobie wszystkiego od początku.

Nie zajmujemy się tym od wczoraj. Nasze realizacje znajdziesz między innymi na tej stronie.

 


Dane techniczne

Model Wymiary Waga Śr. śmigieł Pręd. obr. śmigła Obr. silnika Wydajność Ciśnienie Głośność Moc Napięcie
TK 1 138x138x42 cm 57 kg 125 cm 630 RPM 1400 44000 m3/h 65 <65db 1,1 kW 380 V
TK 2 90x90x32 cm 37 kg 75 cm 439 RPM 1400 28000 m3/h 56 <65db 0,55 kW 380 V

Wykres wydajności

tkenergia