Menu
Menu
Your Cart

Przemysłowe wentylatory poziome HVLS TK Heli

Przemysłowe wentylatory poziome HVLS TK Heli

Wentylator TK Heli jest jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń wentylacyjnych. Oszczędności związane z ogrzewaniem i klimatyzacją sięgają nawet 30%

Najbardziej zaawansowany wentylator

pomoże Ci polepszyć mikroklimat, a co za tym idzie wydajność pracowników i maszyn - zarówno w fabrykach i halach montażowych, magazynach, salonach i warsztatach samochodowych jak i w serwerowniach i innych miejscach, gdzie potrzebny jest “dopływ” powietrza i obniżenie odczuwalnej temperatury.
Wszystkie elementy zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo przebywającym w obiekcie ludziom i zwierzętom. Dodatkowe elementy zabezpieczające są ujęte w wyposażeniu wentylatora TK Heli.

Postaw na skuteczną wentylację i uniknij problemów

 • Koniec z upałem i dusznością. TK Heli zapewni komfortowe warunki pracy w okresie letnim w całym budynku, dzięki obniżeniu odczuwalnej temperatury.
 • System wentylacji TK Heli to zdrowszy mikroklimat niż w przypadku klimatyzacji = mniej chorób wśród pracowników.
 • Brak miejsc zimnych (klimatyzacja) i ciepłych (np. koło maszyn generujących ciepło) = brak tzw. cold spot i hot spot, czyli lepsze zrównoważenie temperaturowe.
 • Wysokie koszty funkcjonowania klimatyzacji i ogrzewania w dużych, otwartych obiektach? Nasz wentylator przyniesie Ci oszczędności - nawet do 30%!
 • Obawiasz się zwiększonego poboru prądu? Wentylator TK Heli jest urządzeniem o największej wydajności, w relacji do poboru energii elektrycznej – np. TK Heli 7,3 metra ma wydajność aż 780 000 m3/h(!), przy zapotrzebowaniu na energię elektryczną na poziomie zaledwie 1,5 kW (!)
 • Zastanawiasz się czy inwestycja się opłaci? Zwrot z inwestycji możesz uzyskać w ciągu zaledwie kilku miesięcy.
 • Chcesz uniknąć hałasu? TK Heli są super-ciche. Podczas pracy urządzenia słychać jedynie cichy ruch tłoczonego powietrza.
 • Obawiasz się problemów z dostępnością części zamiennych? Pomimo nowoczesnej konstrukcji i wysokiej jakości elementów wentylatora, najważniejsze elementy, czyli silnik i falownik są łatwo dostępne i proste w naprawie.

Wentylator HVLS TK Heli zbudowany jest z najlepszych podzespołów

Wentylatory TK Heli posiadają śmigła wykonane z ultralekkiego stopu aluminium, który jest stosowany w lotnictwie ze względu na wagę i wytrzymałość. Dzięki temu kupujesz produkt na lata, który nie obciąża nadmiernie konstrukcji budynku.
Wszystkie pozostałe podzespoły dostarczane są przez renomowanych producentów (silnik LENZE lub NORD, elementy elektryczne firmy EATON, falownik Danfoss, Bosch Rexroth lub innej firmy) co ponownie potwierdza długą żywotność wentylatora TK Heli.
Każdy zestaw TK Heli jest wyposażony w podwójnie ekranowane przewody elektryczne, żeby sprostać EMC (electromagnetic compatibility = kompatybilności elektromagnetycznej).
Wszystkie pozostałe podzespoły, dostarczane są przez renomowanych producentów (silnik LENZE lub NORD, elementy elektryczne firmy EATON, falownik Danfoss, Bosch Rexroth lub innej renomowanej firmy), co zapewnia długą żywotność wentylatora TK Heli.
Nasze wentylatory są alternatywą dla klimatyzacji, która jak doskonale wiesz jest droga w zakupie i przede wszystkim eksploatacji, co jest szczególnie ważne ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej.
Korzyści płynące z zastosowania wentylatora TK Heli czerpiemy przez cały rok. Latem gdy trzeba wentylować i sprawić, aby odczuwalna temperatura nie przeszkadzała w pracy; wiosną i jesienią ,gdy trzeba ruszyć ‘’stojące’’ powietrze oraz zimą, aby “zepchnąć” w dół świeże powietrze, które gromadzi się w wyższych partiach budynków.

Możesz teraz spytać: a co jeśli będę miał problem z Waszym sprzętem?

TK Heli jest urządzeniem stosunkowo nowym, ale zdołaliśmy już przekonać wielu Klientów do tego rozwiązania, dzięki czemu zdobyliśmy niezbędną wiedzę i doświadczenie, aby służyć radą i sprawnym serwisem.
W sezonie, Państwa opiekun, w przypadku problemów pomoże w szybki sposób zdiagnozować usterkę. Podczas rozmowy telefonicznej doradzi, jak najszybciej przywrócić wentylację do pełnej sprawności.
Jeżeli będą potrzebne części zamienne – zawsze posiadamy je "na półce" – wysyłamy je natychmiast, tego samego lub następnego dnia roboczego. Współpracujemy z kilkoma firmami kurierskimi, aby w sezonie jak najszybciej dostarczyć niezbędne części i ponownie wprowadzić "więcej oddechu" w Twoich obiektach.
Nasz wykwalifikowany serwis lub firmy z nami współpracujące reagują bardzo szybko, ponieważ wiemy jak ważny jest czas, gdy wysoka temperatura sprawia problemy.

Dlaczego Wentylator TK Heli?

 • Wentylator TK Heli wprowadza do budynku więcej świeżego powietrza, a to zapewnia większy komfort pracy, co przekłada się na wzrost wydajności produkcji w okresach letnich (KOMFORTOWE WARUNKI PRACY = WYŻSZA WYDAJNOŚĆ!!!)
 • Inwestycja najczęściej zwraca się w ciągu kilku miesięcy. (W zależności od charakteru i wielkości inwestycji)
 • Oszczędności zimą i latem do 30%
 • Ekstremalnie wydajny - do 780 000 m3/h.
 • Bardzo cichy <60 dB.
 • Destratyfikuje powietrze.
 • Energooszczędny silnik (1,1kW-1,5kW – w zależności od wersji) – 520 m3/W/h.
 • Nowoczesna konstrukcja z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań i najlepszych podzespołów sprawdzonych firm (silnik LENZE lub NORD, elementy elektryczne firmy EATON, falownik Danfoss, Bosch Rexroth).
 • Bezobsługowe użytkowanie wentylatora TK Heli oraz prosta konstrukcja, która gwarantuje długą, bezawaryjną pracę.
 • Osusza powietrze co wpływa pozytywnie nie pracę ludzi i maszyn.
 • Łatwy w montażu – zapewniamy kompleksowy montaż systemu.

Co cechuje wentylatory TK Heli

 • Wydajność. Dzięki dużej średnicy, wentylator posiada wysoką wydajność - do 780 000 m3/h.
 • Szybki zwrot inwestycji. Inwestycja w wentylatory zwraca się w ciągu kilku – kilkunastu miesięcy. Po tym okresie zostaje czysty zysk.
 • Energooszczędny Mocny silnik (NORD) o małej mocy (1,5 kW) i wysokiej sprawności (powyżej 90%).
 • Wytrzymałość. Duża średnica śmigieł (do 7,3 metra) sprawia, że występują duże przeciążenia, dlatego do konstrukcji wentylatora TK Heli, zastosowane zostały bardzo wytrzymałe materiały.
 • Długowieczność. Materiały tworzące konstrukcję wentylatora –aluminium, niezawodny silnik elektryczny, odpowiedniej grubości stal itp. – to wszystko gwarantuje wieloletnią bezawaryjną pracę.
 • Systemowość. Wentylator może zostać wyposażony w termostat (opcja), czujnik temperatury (opcja), moduł SMS (opcja). Wybierz konfigurację najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.
 • Przetestowane. Naszymi Klientami są firmy produkcyjne, hale magazynowe, czy branża automotive . Z roku na rok przybywa nam zadowolonych Klientów, a największą satysfakcją dla nas są polecania naszych produktów.
Model Średnica [mm] Liczba śmigieł Waga [kg] Wydajność [m3/h]
przy 0 Pa
Wentylowana
powierzchnia [m2]
Prędkość obr.
śmigła [obr./min]
TK Heli 2.4 2400 5 125 390 000 700 55
TK Heli 3.6 3600 5 136 516 000 800 55
TK Heli 4.9 4900 5 140 600 000 1000 50
TK Heli 6.1 6100 5 145 690 000 1100 50
TK Heli 7.0 do 7000 5 155 780 000 1300 50

Model Częstotliwość [Hz] Poziom hałasu [dB] Moc [kW LENZE] Napięcie [V] Optymalna wys. montażu [m]
TK Heli 2.4 50 <55 1,5 400 4 - 6
TK Heli 3.6 50 <53 1,5 400 4 - 6
TK Heli 4.9 50 <51 1,5 400 4,5 - 8
TK Heli 6.1 50 <50 1,5 400 4,5 - 9
TK Heli 7.0 50 <48 1,5 400 4,5 - 9