Menu
Menu
Your Cart

Wentylator szczytowy TK1 i TK2 z żaluzją


Wentylator szczytowy TK1 i TK2 z żaluzją

WYDAJNY I NIEZAWODNY
to najważniejsze spośród wielu cech, którymi wyróżniają się wentylatory z żaluzją TK1 i TK2.
To rozwiązanie stosowane m. in. w fabrykach, halach produkcyjnych czy serwerowniach.

Wentylator szczytowy TK1 i TK2 z żaluzją zapewni szybkie i skuteczne wyciąganie nadmiaru ciepła lub "złego" powietrza (szkodliwych gazów):

- szkodliwe gazy, nieświeże powietrze i wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na zdrowie, samopoczucie i wydajność pracowników oraz funkcjonowanie maszyn i urządzeń. Zapewnij odpowiedni mikroklimat poprzez odprowadzenie ciepłego powietrza i poprawę jego jakości w budynku,
- masz problem z malejącą produkcją w upalne dni? Zapomnij o stratach dzięki wentylacji “uszytej na miarę” dla Twoich potrzeb, Nasze wentylatory w szybki i skuteczny sposób wprowadzą świeże powietrze do Twojej hali produkcyjnej, magazynu, czy serwerowni,
- zapomnij o awariach systemu wentylacji, dzięki zastosowaniu wentylatorów TK Energia zbudowanych z wytrzymałych materiałów i sprawdzonych podzespołów renomowanych producentów,
- pozwól aby nasze wentylatory przyniosły Ci wymierne zyski.


Wentylator szczytowy z żaluzją TK1 i TK2 to WYDAJNE I NIEZAWODNE, rozwiązanie dla przemysłu. Ponadto nasze bezobsługowe silniki są energooszczędne = co korzystnie wpłynie na rentowność inwestycji!

Wentylatory TK1 i TK2 zostały zaprojektowane tak, aby przez wiele lat pracować bezawaryjnie w ciężkich warunkach (hale produkcyjne, serwerownie, hale montażowe itp.).


Co wpływa najbardziej na niezawodność naszych systemów wentylacji?

W przypadku żaluzji, postawiliśmy na prostotę i łatwość w utrzymaniu. Im mniej skomplikowanych elementów, tym mniejsze ryzyko niepotrzebnych awarii, które, jak doskonale wiemy, mogłyby negatywnie wpłynąć na wydajność Twojego przedsiębiorstwa.

System otwierania i zamykania żaluzji został zaprojektowany tak, aby szczelnie zamykać żaluzje i łatwo je otwierać podczas włączania wentylatora. Dzięki temu jest to jeden z najpopularniejszych modeli wśród naszych Klientów.

Ponadto, elementy wentylatora najbardziej narażone na działanie szkodliwych substancji (śmigła, piasta, łożysko), zostały wykonane z bardzo odpornych materiałów (stal kwasoodporna, aluminium), co zapewnia bezproblemowe użytkowanie na lata. Tłoczone ze stali nierdzewnej śmigła, zostały zaprojektowane z myślą o przetłaczaniu dużych ilości powietrza. Możesz spać spokojnie - nie grozi im zniekształcenie lub oderwanie od piasty.

Silnik elektryczny tego wentylatora został zamknięty w kwadratowej obudowie wyróżniającej się stopniem ochrony IP55.

Każda piasta wraz ze śmigłami została dokładnie wyważona (co jest bardzo istotne przy szybkoobrotowych, zamontowanych na stałe wentylatorach), co przekłada się na brak drgań i maksymalnie cichą pracę wentylatora oraz trwałość systemu i bezpieczeństwo.

Kontynuując temat bezpieczeństwa, mieszacz jest z jednej strony zabezpieczony siatką natomiast z drugiej posiada prosty i skuteczny system żaluzji, które szczelnie zamykają się, gdy wentylator jest wyłączony.

Konstrukcja i wykonanie wentylatorów zapewniają bezawaryjną pracę - szczególnie w gorące dni, gdy od systemu wentylacji wymagamy najwięcej. W tym okresie nasze wentylatory pozwalają cieszyć się idealnym mikroklimatem w obiektach bez obawy o awarie.

To wszystko oznacza jedno - koniec z trudnym do zniesienia upałem i “gęstym” powietrzem to wszystko przy minimalnych kosztach użytkowania dzięki energooszczędnemu silnikowy!


Możesz teraz spytać: a co jeśli będę miał problem z Waszym sprzętem?

Stawiamy na natychmiastową reakcję! Bardzo dokładnie znamy nasze produkty dlatego Państwa dedykowany opiekun w przypadku problemów pomoże w szybki sposób zdiagnozować usterkę. Podczas rozmowy telefonicznej doradzi w jaki sposób najszybciej przywrócić wentylację do pełnej sprawności.

Jeżeli będą potrzebne części zamienne – zawsze posiadamy je "na półce" – wysyłamy je natychmiast tego samego lub następnego dnia roboczego. Współpracujemy z kilkoma firmami kurierskimi, aby w sezonie jak najszybciej dostarczyć niezbędne części i ponownie wprowadzić “więcej oddechu” w Twoich obiektach.

Nie ma rzeczy niezniszczalnych, dlatego już na etapie projektowania wentylatorów TK1 i TK2 pomyśleliśmy o tym, by w razie awarii można było łatwo usunąć usterkę.


Dlaczego warto wybrać wentylatory TK1 i TK2 z żaluzją?

 • Inwestycja najczęściej zwraca się w ciągu kilku miesięcy. (W zależności od charakteru i wielkości inwestycji i gospodarstwa.)
 • Wentylacja powoduje zauważalną poprawę mikroklimatu w wentylowanych obiektach, co przekłada się na wyższą wydajność i komfort pracy.
 • Podwyższenie jakości powietrza poprawia zdrowotność pracowników.
 • Sprawna wentylacja ogranicza rozwój szkodliwych grzybów poprzez osuszanie powietrza.
 • Prosta konstrukcja gwarantuje długą, bezawaryjną pracę.
 • System wentylacji TK1 i TK2 jest łatwy w montażu i obsłudze.
 • Gwarantujemy szybką obsługę serwisową i indywidualną opiekę każdego Klienta.

Co cechuje wentylatory TK1 i TK2?

 • Wydajność - wentylator szczytowy TK1 i TK2 usuwa z zamkniętych budynków dużą masę powietrza przy niewielkim zapotrzebowaniu na energię elektryczną, dzięki czemu osiągniesz odpowiedni efekty przy minimalnych kosztach eksploatacji.
 • Szybki zwrot z inwestycji. Inwestycja w wentylatory zwraca się w ciągu kilku – kilkunastu miesięcy. Po tym okresie zostaje czysty zysk.
 • Łatwość montażu. Każdy wentylator z żaluzją TK1 i TK2 jest lekki a jego przemyślana budowa ułatwia szybki montaż.
 • Łatwość wymiany części zamiennych. Nie produkujemy “jednorazówek”. W razie awarii zastępujemy uszkodzony element systemu nowym bez konieczności wymiany całego systemu.
 • Wytrzymałość. Piasta wraz ze śmigłami została precyzyjnie wyważona, aby po zamontowaniu w ścianie budynku nie wpadała w drgania, które mogłyby spowodować zbyt szybkie zużycie podzespołów. M.in. dzięki temu nasze systemy działają bez problemu już od ponad 10 lat!
 • Uniwersalność. Wentylator TK1 i TK2 z żaluzją to rozwiązanie do do fabryki, hali montażowej, serwerowni i pomieszczeń magazynowych oraz pomieszczeń gdzie pracują ludzie = wszędzie tam, gdzie trzeba sprawnie usuwać z zamkniętego budynku dużą ilość powietrza.
 • Adaptacyjność. Mieszacz powietrza może być stosowany osobno lub jako część istniejącego systemu wentylacji.
 • Systemowość. Wentylator może zostać rozbudowany o szereg urządzeń (czerpnia, regulator obrotów, falownik, termostat, włącznik/wyłącznik czasowy, moduł SMS itp.). Poziom rozbudowania systemu zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. My dobierzemy idealne rozwiązanie i zajmiemy się resztą.
 • Odporność. Wysokiej jakości stal ocynkowana, przetłaczane śmigła wykonane ze stali nierdzewnej, aluminiowe piasty, odpowiednie nity i śruby nierdzewne – to wszystko pozwoli Ci zapomnieć o problemach związanych z wentylacją.
 • Przetestowane. Wielu naszych Klientów jest zaskoczonych jakością naszych wentylatorów i po pierwszej inwestycji wraz z rozwojem przedsiębiorstw wyposaża kolejne obiekty z nami.

Model Wymiary Waga Śr. śmigieł Pręd. obr. śmigła Obr. silnika Wydajność Ciśnienie Głośność Moc Napięcie
TK 1 z żaluzją 138x138x48 cm 68 kg 125 cm 630 RPM 1400 44000 m3/h 65 PA <65db 1,1 kW 380 V
TK 2 z zaluzją 90x90x32 cm 42 kg 75 cm 439 RPM 1400 28000 m3/h 56 PA <65db 0,55 kW 380 V