Menu
Menu
Your Cart

Wentylator szczytowy TK1 i TK2 z żaluzją


Wentylator szczytowy TK1 i TK2 z żaluzją

Wydajny i niezawodny
to najważniejsze spośród wielu cech, którymi wyróżniają się wentylatory z żaluzją TK1 i TK2.
Są one szeroko stosowane m.in. w przemyśle drobiarskim, szklarniach i chlewniach
Jako osoby z doświadczeniem rolniczym znamy wyzwania, z którymi musisz się zmierzyć - szczególnie w okresie letnim.

Postaw na skuteczną wentylację i uniknij problemów:

- wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na zdrowie zwierząt i uprawy szklarniowe. Zapewnij odpowiedni mikroklimat i uzyskaj szybki zwrot inwestycji oraz zwiększenie rentowności produkcji w kilku prostych krokach,
- masz problem z malejącą produkcją w upalne dni? Zapomnij o stratach dzięki wentylacji “uszytej na miarę” dla Twoich potrzeb,
- wentyluj obiekty skutecznie, zapomnij o awariach wentylatorów i ich podzespołów dzięki naszym produktom,
- pozwól, aby nasze wentylatory przyniosły Ci wymierne zyski, tak jak w dziesiątkach gospodarstw, którym już pomogliśmy.

“Posiadam w swoich budynkach gospodarczych wentylatory TK1 i TK2 z żaluzjami od 2016 roku. Szukałem firmy, która ma na swoim koncie wykonanie systemów wentylacji w obiektach podobnym do moich. Tak trafiłem na TK Energia. Wentylatory odczuwalnie obniżyły temperaturę w gorące dni. Produkcja w okresie letnim wzrosła o ok. 20% przy niewielkim poborze prądu. Instalacja wentylatorów przebiegła bardzo szybko i do tej pory nie miałem żadnych problemów z wentylacją.”
Właściciel stada 100 krów mlecznych.


Wentylator szczytowy z żaluzją TK1 i TK2 jest WYDAJNY I NIEZAWODNY, a nasze bezobsługowe silniki są energooszczędne = potrójne korzyści z TK Energia!

Wentylatory TK1 i TK2 zostały zaprojektowane tak, aby przez wiele lat pracować bezawaryjnie w ciężkich warunkach (w chlewniach, kurnikach i szklarniach, gdzie występuje duże nagromadzenie kurzu i szkodliwych substancji).


Co wpływa najbardziej na niezawodność naszych systemów wentylacji?

W przypadku żaluzji, postawiliśmy na prostotę i łatwość w utrzymaniu. Im mniej skomplikowanych elementów, tym mniejsze ryzyko niepotrzebnych awarii, które, jak doskonale wiemy, mogłyby negatywnie wpłynąć na wydajność Twojego przedsiębiorstwa.

System otwierania i zamykania żaluzji został zaprojektowany tak, aby szczelnie zamykać żaluzje i łatwo je otwierać podczas włączania wentylatora. Dzięki temu jest to jeden z najpopularniejszych modeli wśród hodowców trzody chlewnej, drobiu i w szklarniach.

Ponadto, elementy wentylatora najbardziej narażone na działanie szkodliwych substancji (śmigła, piasta, łożysko), zostały wykonane z bardzo odpornych materiałów (stal kwasoodporna, aluminium), co zapewnia bezproblemowe użytkowanie na lata. Tłoczone ze stali nierdzewnej śmigła, zostały zaprojektowane z myślą o przetłaczaniu dużych ilości powietrza. Możesz spać spokojnie - nie grozi im zniekształcenie lub oderwanie od piasty.

Silnik elektryczny tego wentylatora został zamknięty w kwadratowej obudowie wyróżniającej się stopniem ochrony IP55.

Każda piasta wraz ze śmigłami została dokładnie wyważona (co jest bardzo istotne przy szybkoobrotowych, zamontowanych na stałe wentylatorach), co przekłada się na brak drgań i maksymalnie cichą pracę wentylatora oraz trwałość systemu i bezpieczeństwo.

Kontynuując temat bezpieczeństwa, mieszacz jest z jednej strony zabezpieczony siatką natomiast z drugiej posiada prosty i skuteczny system żaluzji, które szczelnie zamykają się, gdy wentylator jest wyłączony.

Konstrukcja i wykonanie wentylatorów zapewniają bezawaryjną pracę - szczególnie w gorące dni, gdy od systemu wentylacji wymagamy najwięcej. W tym okresie nasze wentylatory pozwalają cieszyć się idealnym mikroklimatem w obiektach bez obawy o awarie.

To wszystko oznacza jedno - koniec z trudnym do zniesienia upałem i “gęstym” powietrzem w budynkach gospodarczych!


Możesz teraz spytać: a co jeśli będę miał problem z Waszym sprzętem?

Bardzo dokładnie znamy nasze produkty dlatego w sezonie Państwa opiekun w przypadku problemów pomoże w szybki sposób zdiagnozować usterkę. Podczas rozmowy telefonicznej doradzi w jaki sposób najszybciej przywrócić wentylację do pełnej sprawności.

Jeżeli będą potrzebne części zamienne – zawsze posiadamy je "na półce" – wysyłamy je natychmiast tego samego lub następnego dnia roboczego. Współpracujemy z kilkoma firmami kurierskimi, aby w sezonie jak najszybciej dostarczyć niezbędne części i ponownie wprowadzić “więcej oddechu” w Twoich obiektach.


Dlaczego wentylatory TK1 i TK2?

 • Inwestycja najczęściej zwraca się w ciągu kilku miesięcy. (W zależności od charakteru i wielkości inwestycji i gospodarstwa.)
 • Wentylacja powoduje zauważalny wzrost produkcji w gorących okresach.
 • Więcej świeżego powietrza to większy komfort pracy, co przekłada się na wzrost wydajności.
 • Poprawa jakości powietrza ogranicza presję chorób.
 • Sprawna wentylacja ogranicza rozwój szkodliwych grzybów poprzez osuszanie powietrza i ściółki.
 • Usuwa szkodliwe powietrze zapewniając odpowiedni mikroklimat zwierzętom.
 • Prosta konstrukcja gwarantuje długą, bezawaryjną pracę.
 • System jest łatwy w montażu i obsłudze.
 • Szybka obsługa serwisowa i indywidualny opiekun dla każdego Klienta.

Co cechuje wentylatory TK1 i TK2?

 • Wydajność - wentylator szczytowy TK1 i TK2 usuwa z zamkniętych budynków dużą masę powietrza przy niewielkim zapotrzebowaniu na energię elektryczną, dzięki czemu osiągniesz odpowiedni efekty przy minimalnych kosztach eksploatacji.
 • Szybki zwrot z inwestycji. Inwestycja w wentylatory zwraca się w ciągu kilku – kilkunastu miesięcy. Po tym okresie zostaje czysty zysk.
 • Łatwość montażu. Każdy wentylator z żaluzją TK1 i TK2 jest lekki a jego przemyślana budowa ułatwia szybki montaż.
 • Łatwość wymiany części zamiennych. Nie produkujemy “jednorazówek”. W razie awarii zastępujemy uszkodzony element systemu nowym bez konieczności wymiany całego systemu.
 • Wytrzymałość. Piasta wraz ze śmigłami została precyzyjnie wyważona, aby po zamontowaniu w ścianie budynku nie wpadała w drgania, które mogłyby spowodować zbyt szybkie zużycie podzespołów. M.in. dzięki temu nasze systemy działają bez problemu już od ponad 10 lat!
 • Długowieczność. Materiały tworzące konstrukcję wentylatora – blacha o odpowiedniej grubości, stal nierdzewna, odpowiednio ocynkowana blacha, niezawodny silnik elektryczny– to wszystko gwarantuje wieloletnią bezawaryjną pracę.
 • Uniwersalność. Wentylator TK1 i TK2 z żaluzją to rozwiązanie do obory, kurnika, chlewni, magazynów, suszarni, innych pomieszczeń inwentarskich i magazynowych oraz pomieszczeń gdzie pracują ludzie = wszędzie tam gdzie trzeba sprawnie usuwać z zamkniętego budynku dużą ilość powietrza.
 • Adaptacyjność. Mieszacz powietrza może być stosowany osobno lub jako część istniejącego systemu wentylacji.
 • Systemowość. Wentylator może zostać rozbudowany o szereg urządzeń (regulator obrotów, falownik, termostat, włącznik/wyłącznik czasowy, moduł SMS itp.). Poziom rozbudowania systemu zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. My dobierzemy idealne rozwiązanie i zajmiemy się resztą.
 • Odporność. Wysokiej jakości stal ocynkowana, przetłaczane śmigła wykonane ze stali nierdzewnej, aluminiowe piasty, odpowiednie nity i śruby nierdzewne – to wszystko pozwoli Ci zapomnieć o problemach związanych z wentylacją.
 • Przetestowane. Wielu naszych Klientów jest zaskoczonych jakością naszych wentylatorów i po pierwszej inwestycji wraz z rozwojem przedsiębiorstw wyposaża kolejne obiekty z nami.

Co nas wyróżnia?

Stawiamy przede wszystkim na odpowiednie doradztwo – nasi eksperci posiadają najnowszą wiedzę oraz doświadczenie, co pozwoli rozwiązać Twoje problemy związane z wentylacją. Po zebraniu wstępnych informacji dobierzemy najbardziej uzasadnione ekonomicznie rozwiązanie.
Jako nasz Klient możesz liczyć na wsparcie ze strony indywidualnego doradcy, który zna Twoje problemy i potrzeby, więc nie musisz przy każdym kontakcie tłumaczyć nowej osobie wszystkiego od początku.

Model Wymiary Waga Śr. śmigieł Pręd. obr. śmigła Obr. silnika Wydajność Ciśnienie Głośność Moc Napięcie
TK 1 z żaluzją 138x138x48 cm 68 kg 125 cm 630 RPM 1400 44000 m3/h 65 PA <65db 1,1 kW 380 V
TK 2 z zaluzją 90x90x32 cm 42 kg 75 cm 439 RPM 1400 28000 m3/h 56 PA <65db 0,55 kW 380 V


Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Skontaktuj się z nami i powiedz, jaki problem chcesz rozwiązać, jakiego sprzętu potrzebujesz, jakie są Twoje wymagania.
Nasz zespół tworzą wykwalifikowani specjaliści, którzy rozumieją potrzeby i wyzwania nowoczesnego rolnictwa. Dobiorą dla Ciebie idealne rozwiązanie oraz dostarczą najlepszy sprzęt. Długoletnia współpraca z dostawcami, naukowcami oraz najlepszymi projektantami pozwala nam rozwiązywać niestandardowe problemy oraz dostarczać wentylatory do najbardziej nietypowych obiektów.
Jeśli chodzi o wentylatory i destryfikację, nie ma dla nas rzeczy niemożliwych! Nasi projektanci dobiorą najlepsze produkty do Twojego obiektu, a doświadczeni elektrycy i monterzy zapewnią szybką i sprawną instalację oraz serwis.
Zadzwoń do nas już dziś!